Irena Powroźnik

BLOG: Psychologia

O mnie

Jestem trenerem umiejętności miękkich i rozwoju osobistego. Uwielbiam obserwować to, co dzieje się dookoła mnie.

Instagram
Kategorie

Ups, mój błąd!

Każdy człowiek popełnia błędy. Mówi się, że nie powinno się generalizować, ale naprawdę ciężko mi uwierzyć, że istniał/istnieje ktoś, kto nigdy w życiu nie popełnił żadnego błędu. Dlatego powtórzę – KAŻDY Z NAS popełnia błędy. Dlaczego kładę na to tak duży nacisk? Bo nie zawsze widzimy, jakie błędy popełniają inni. Niektóre widoczne są na pierwszy rzut oka, ale o niektórych nie mamy pojęcia. Tak nam się nieco naiwnie wydaje, że inni się nie mylą, że nie zdarzają im się wpadki i nie doświadczają porażek. I w tej naiwności porównujemy się z nimi, myśląc, że jesteśmy gorsi, słabsi, głupsi…

Do połowy pusta czy do połowy pełna?

Nie wiem jak Ty, ale ja non stop słyszę jak ludzie mówią do siebie “zmień nastawienie”, “nie możesz tak myśleć”, “zapomnij o tym”, “pomyśl o czymś innym”, “myśl pozytywnie”. Niektórzy mówią tak, bo “tak wypada”. Przecież często pytamy innych “co słychać?”, ale już rzadziej oczekujemy długiego i skomplikowanego wyjaśnienia. Są i tacy, którzy po prostu nie chcą głębiej wchodzić w dany temat. Z różnych powodów: mają swoje problemy, nie chcą angażować się w czyjeś życie, uważają tę konkretną relację za zbyt niezobowiązującą do takich rozważań itd…. No i są też oczywiście ludzie, którzy mają szczere intencje pomocy.

Mowa ciała cz.2

W jednej z grafik na FB napisałam powtarzane od pokoleń hasło, że oczy są zwierciadłem duszy… Są tacy, którzy twierdzą, że kolor tęczówek odzwierciedla pewne cechy charakteru, podobnie jak kształt oka. Hmm… Nie posuwałabym się aż tak daleko w tych rozważaniach. Ale dlaczego w takim razie uważam, że oczy mogą nam coś powiedzieć o innej osobie? Ano dlatego, że oko to ogromnie ważny element mowy ciała.

Mowa ciała, cz.1

Kilka miesięcy temu pewna firma zadzwoniła do mnie z propozycją współpracy. Chodziło o prowadzenie szkoleń, więc hip-hip-hura, cieszyłam się, myśląc o nowych możliwościach. Jednak w tym telefonie coś mi nie pasowało.

Jak polubić poniedziałki?

Oooj tak… Poniedziałek – to najgorszy dzień tygodnia. Znowu muszę rano wstać, na pewno nie zdążę zjeść śniadania, na 100% utknę w korku, do tego szef będzie męczył mnie zadaniami, których nie znoszę i w ogóle to ja chcę znowu weekend! Czy przypadkiem nie to myślicie w niedzielne popołudnie?

W pułapce stresu

Nie możesz zasnąć. Próbujesz, ale milion myśli utrudnia Ci sen. Nawet jeśli w końcu się uda, budzisz się niewyspany, a w Twojej głowie wciąż coś się kotłuje. Twoje serce wali jak oszalałe, oddech przyspieszył, pocisz się i w sumie to masz ochotę zapaść się pod ziemię. Kojarzycie?

#5 SZYBKA DECYZJA – CYKL “SZTUCZKI SPRZEDAWCÓW”

Jestem łasuchem. I to bez dwóch zdań. Uwielbiam czekoladę, pączki (mniam!), a ponieważ lubię też kucharzyć, dużo słodkości robię samodzielnie. Kiedy przeglądałam internetową gazetkę jednego ze sklepów, zobaczyłam nowy smak czekolady i zaśmiałam się sama do siebie, bo przypomniałam sobie jedne z moich zakupów sprzed kilku lat.