Irena Powroźnik

BLOG: Psychologia

O mnie

Jestem trenerem umiejętności miękkich i rozwoju osobistego. Uwielbiam obserwować to, co dzieje się dookoła mnie.

Instagram
Kategorie

Mowa ciała cz.2

W jednej z grafik na FB napisałam powtarzane od pokoleń hasło, że oczy są zwierciadłem duszy… Są tacy, którzy twierdzą, że kolor tęczówek odzwierciedla pewne cechy charakteru, podobnie jak kształt oka. Hmm… Nie posuwałabym się aż tak daleko w tych rozważaniach. Ale dlaczego w takim razie uważam, że oczy mogą nam coś powiedzieć o innej osobie? Ano dlatego, że oko to ogromnie ważny element mowy ciała.

Mowa ciała, cz.1

Kilka miesięcy temu pewna firma zadzwoniła do mnie z propozycją współpracy. Chodziło o prowadzenie szkoleń, więc hip-hip-hura, cieszyłam się, myśląc o nowych możliwościach. Jednak w tym telefonie coś mi nie pasowało.

Jak polubić poniedziałki?

Oooj tak… Poniedziałek – to najgorszy dzień tygodnia. Znowu muszę rano wstać, na pewno nie zdążę zjeść śniadania, na 100% utknę w korku, do tego szef będzie męczył mnie zadaniami, których nie znoszę i w ogóle to ja chcę znowu weekend! Czy przypadkiem nie to myślicie w niedzielne popołudnie?

W pułapce stresu

Nie możesz zasnąć. Próbujesz, ale milion myśli utrudnia Ci sen. Nawet jeśli w końcu się uda, budzisz się niewyspany, a w Twojej głowie wciąż coś się kotłuje. Twoje serce wali jak oszalałe, oddech przyspieszył, pocisz się i w sumie to masz ochotę zapaść się pod ziemię. Kojarzycie?

#5 SZYBKA DECYZJA – CYKL „SZTUCZKI SPRZEDAWCÓW”

Jestem łasuchem. I to bez dwóch zdań. Uwielbiam czekoladę, pączki (mniam!), a ponieważ lubię też kucharzyć, dużo słodkości robię samodzielnie. Kiedy przeglądałam internetową gazetkę jednego ze sklepów, zobaczyłam nowy smak czekolady i zaśmiałam się sama do siebie, bo przypomniałam sobie jedne z moich zakupów sprzed kilku lat.

#1 DROGIE = DOBRE? Cykl „Sztuczki sprzedawców”

Pewna kobieta prowadziła sklep z ludową biżuterią indiańską. Miała ogromny problem ze sprzedażą ozdób stworzonych z żółwich skorup. Próbowała wielu różnych sztuczek, ale towar po prostu nie schodził. Kobieta poddała się i dzień przed wyjazdem służbowym zostawiła swojej pracownicy kartkę „wszystko z tej skrzynki wyceń x 1/2”.